Ziele piołunu 50g Zobacz większe

Ziele piołunu 50g

752

Nowy

Ziele piołunu jest to zioło bardzo często wykorzystywane w walce z pasożytami.

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

2,80 zł

Więcej informacji

Piołun zawiera gorycze, drażniące zakończenia nerwów smakowych języka i pobudzające odruchowe wydzielanie śliny, soku żołądkowego i żółci, przez co zwiększają łaknienie i poprawiają trawienie. Ponadto działają przeciwbakteryjnie oraz przeciwskurczowo w obrębie przewodu pokarmowego i dróg moczowych. Zewnętrznie, podawane w lewatywie, wyciągi z piołunu działają trująco na pasożyty skóry (wszy, świerzbowce) i na owsiki.

Wyciągi z liści i ziela stosowane są jako leki wzmagające apetyt i ułatwiające trawienie (gł. przy niedokwasocie, bezsoczności i niestrawności). Ze względu na zawartość tujonu w olejku piołunowym, przetwory z piołunu można stosować tylko przez krótki okres i nie przekraczać zalecanych dawek. Nie wolno podawać kobietom w ciąży i karmiącym. Liście piołunu pierwszoroczne lub zebrane przed kwitnieniem rośliny zawierają najmniej olejku eterycznego z toksycznym tujonem, za to więcej substancji goryczowych.

Wskazaniami tradycyjnego ziołolecznictwa do stosowania ziela lub liści piołunu, a także jego aptecznych przetworów (w tym nalewek) były: bezsoczność, bezkwaśność żołądkowa, niestrawność, przewlekły nieżyt żołądka i jelit ze zmniejszonym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci, również anoreksja (jedynie pod kontrolą lekarską). Przeciwwskazaniem do stosowania piołunu i jego przetworów są: krwawienia z przewodu pokarmowego, ostre stany nieżytowe błon śluzowych żołądka i jelit, hemoroidy.

SKŁAD: ziele piołunu 100%

 

MASA NETTO: 50g

 

PRZECHOWYWANIE: suche i przewiewne miejsce niedostępne dla dzieci

Opinie

Napisz opinię

Ziele piołunu 50g

Ziele piołunu 50g

Ziele piołunu jest to zioło bardzo często wykorzystywane w walce z pasożytami.

Napisz opinię

Produkty powiązane