Korzeń arcydzięgla 50 g Zobacz większe

Korzeń arcydzięgla 50 g

446

Nowy

Korzeń arcydzięgla to zioło wykazujący wiele właściwości leczniczych. Stosuje się go i poleca w medycynie naturalnej już od wielu lat. 

Więcej szczegółów

9 Przedmioty

3,95 zł

Więcej informacji

Korzeń arcydzięgla jest dostępny w sklepach zielarskich. Naturalny olejek arcydzięglowy dostępny jest w drogeriach i aptekach za granicą. W Polsce dostać możemy kompozycje i olejki zapachowe arcydzięglowe, które nie mają jednak nic wspólnego z prawdziwym olejkiem eterycznym.

W korzeniu arcydzięgla jest ok. 1% olejku eterycznego, kumaryny. Ponadto zawiera kwas akonitowy, walerianowy, jabłkowy i inne. W korzeniu znajdziemy także żywice, cukry, skrobię i flawony.

Arcydzięgiel to surowiec silnie działający. Działa na ośrodkowy układ nerwowy- wykazuje działanie uspokajające, przeciwlękowe, antydepresyjnie, przy tym likwiduje objawy wyczerpania nerwowego. Ponadto wykazuje dizałanie antybakteryjne, pierwotniakobójcze, przeciwroztoczowe i fungistatyczne. Pobudza krążenie, zwiększa wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Działa przeciwbólowo i przeciwskurczzowo: polecany przy bólach brzucha, na skurcze jelit czy żołądka. Zwiększa częstość wentylacji płuc dzięki czemu ułatwia oddychanie. Korzystnie wpływa na układ krwionośny. Posiada także właściwości moczopędne i wykrztuśne. Należy podkreślić, że arcydzięgiel powoduje wzrost wrażliwości skóry i błon śluzowych na promienie słoneczne, więc osoby zażywające przetwory arcydzięglowe muszą unikać bezpośrednio słońca. Ta właściwość arcydzięgla umiejętnie wykorzystana może służyć przy leczeniu wielu chorób skórnych (np. łuszczycy).
Przekazy ludowej medycyny głoszą o następujących właściwościach arcydzięgla.

Działa:

- przeciwzakaźnie
- moczopędnie
- oczyszcza krew
- jest środkiem tonizującym

Zastosowanie:

-dolegliwości żołądka i jelit
-przeciwko kolkom i wzdęciom
-przy zaflegmieniu przewodu pokarmowego
-przy odrze, ospie padaczce i szkarlatynie.

Opinie

Napisz opinię

Korzeń arcydzięgla 50 g

Korzeń arcydzięgla 50 g

Korzeń arcydzięgla to zioło wykazujący wiele właściwości leczniczych. Stosuje się go i poleca w medycynie naturalnej już od wielu lat. 

Napisz opinię