METODA DOKTORA GERSONA Zobacz większe

METODA DOKTORA GERSONA

539

Nowy

METODA DOKTORA GERSONA 
- leczenie raka i innych chorób przewlekłych

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

35,50 zł

Więcej informacji

Książka „Metoda doktora Gersona”, będąca tłumaczeniem dzieła Charlotte Gerson i Beaty Bishop „Healing the Gerson Way”, jest najbardziej aktualną pozycją opisującą Terapię Gersona, napisaną w 2007 roku z potrzeby dostarczenia czytelnikom źródła rzetelnej i kompleksowej wiedzy prezentującej zarówno Terapię Gersona jak i wszystkie związane z nią mniej lub bardziej bezpośrednio zagadnienia. Do pracy nad książką Charlotte Gerson, córka dra Maxa Gersona, założycielka Instytutu Gersona oraz kliniki Gersona, zaprosiła Beatę Bishop, swoją długoletnią przyjaciółkę, która wiele lat wcześniej sama wyleczyła się z raka stosując Terapię Gersona, co stało się asumptem do działania na rzecz pomocy innym pacjentom, m.in. założenia i zorganizowania prac grup wsparcia w Wielkiej Brytanii oraz ośrodka Gersona na Węgrzech.

Zamiarem autorek było stworzenie książki, która prostym językiem, w sposób jasny, szczegółowy, wyczerpujący i wiarygodny opisałaby jedną z najbardziej skutecznych i fascynujących niekonwencjonalnych metod leczenia, jaką kiedykolwiek odkryto. Pragnęły, by każdy, kto ją przeczyta, nawet bez posiadania specjalistycznej wiedzy, był w stanie pojąć uzdrawiający mechanizm terapii i wykorzystać go, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ta sztuka się udała - książka okazała się nieocenioną pomocą dla setek tysięcy ludzi. Przetłumaczona na wiele języków stała się światowym bestsellerem, z którego wiedzę czerpią nieustannie tysiące ludzi na całym świecie. 

Książka jest na bieżąco aktualizowana w miarę jak pojawiają się nowe, istotne okoliczności lub informacje. W 2007 roku opisany w książce protokół Terapii Gersona został zaktualizowany w oparciu o aktualne procedury medyczne stosowane w klinice Gersona w Meksyku. W 2012 roku książka została ponownie zmodyfikowana i zaktualizowana przez autorki. Jest to wciąż najbardziej aktualna pozycja całościowo opisująca Terapię Gersona. 

 

''Metoda doktora Gersona '' stanowi kompletny przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w leczeniu raka i innych dolegliwości przy zastosowaniu Terapii Gersona. Opis terapii oparty jest na klasycznym dziele Maxa Gersona „A Cancer Therapy: Results of 50 Cases”, z uwzględnieniem zmiany, jakie zaszły w świecie i medycynie od czasu jego śmierci, m.in. powszechność zastosowania chemioterapii i radioterapii, ich wpływ na organizm chorych i przebieg leczenia. Książka pozwala zapoznać się krok po kroku z zasadami działania terapii. Czytelnik dowiaduje się, jakie choroby mogą być skutecznie leczone, czego wymaga każdy z poszczególnych etapów terapii, jaki jest rozkład dnia pacjenta i pełny program kuracji, jakie zabiegi powinno się przeprowadzać oraz jakich używać suplementów. Znajdziemy tutaj również mnóstwo wspaniałych przepisów kulinarnych kuchni Gersona, budujące historie wyleczonych pacjentów i dużo, dużo więcej.
Wiedza to potęga. Współczesny człowiek potrzebuje rzetelnego rozeznania i pełnej informacji, aby dokonywać właściwych wyborów. Niniejsza książka dostarcza czytelnikowi mnóstwa cennych informacji odnośnie wielu dziedzin życia związanych ze zdrowiem, wraz z opisem naturalnej, sprawdzonej metody zwalczania chorób i zapobiegania im. 

Opinie Czytelników:
Nina Grella, Radaktor Naczelna "Szamana": 

 

DRODZY PRZYJACIELE, KTÓRZY BOICIE SIĘ RAKA LUB Z NIM WALCZYCIE. 
Nazywam się Nina Grella, jestem dziennikarką od kilku dziesiątków lat promującą zdrowie. Jestem też osobą, której pięć lat temu dawano 15 proc. szans na dalsze życie. Miałam raka jajnika w trzecim stadium, z licznymi przerzutami. Przeszłam dwie ciężkie operacje. Usunięto mi jajniki, macicę, część przepony i kilka węzłów chłonnych. Przeszłam ciężki cykl chemioterapii. Żyję, pracuję (czasami wręcz ponad siły) i cieszę się życiem.
Tej choroby nie wolno bać się "na wyrost". To nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość, nie zapominajcie o tym! Ale też nie załamujcie się, gdy rak was dopadnie.
A dopada co roku 140 tys. Polaków, z czego 90 tys. umiera. Dlaczego? Głównie dlatego, że się załamali i nie chcieli walczyć o życie. Ja chciałam i wygrałam. Mojej przyjaciółki, która zachorowała dwa lata przede mną i miała nowotwór w pełni uleczalny (w pierwszym stadium), już nie ma...
Ale do zdrowia nie ma wyłącznie jednej drogi. Trzeba w pełni korzystać z możliwości medycyny zarówno akademickiej, jak i naturalnej. Ja korzystałam i wyzdrowiałam, mimo, że nie miałam do dyspozycji tak niezwykłego i skutecznego oręża, jakim jest książka "TERAPIA DOKTORA GERSONA - Leczenie raka i innych chorób przewlekłych" Charlotte Gerson i Beaty Bishop.
Ta książka powinna znaleźć się w każdym domu. Koniecznie! Genialnie wyjaśnia tajemnicę raka i wielu innych przewlekłych, nieuleczalnych (z punktu widzenia medycyny akademickiej), chorób. Daje nam też wspaniały oręż do walko z nimi - dietę doktora Gersona. Nie znając jej, w trakcie leczenia, piłam ogromne ilości soków. Jestem obdarzona intuicją i sama opracowałam dla siebie właściwą dietę. Ale teraz, do swojej diety, wprowadzam kolejne przepisy, które tu znalazłam. Są rewelacyjne. A zupa z brokułów zdobyłaby złoty medal na każdym konkursie kucharskim. Moi przyjaciele ją uwielbiają. Ja też!
Kupcie tę książkę i cieszcie się zdrowiem własnym i Waszych najbliższych. 
Serdecznie Wam tego życzę.
NINA GRELLA

SPIS TREŚCI: 
Podziękowania 
Do Czytelnika 
Wprowadzenie 
CZĘŚĆ I - 
Zdrowie i leczenie w chorym świecie 
ROZDZIAŁ I 
Początek opowieści 
ROZDZIAŁ II 
Opowieści ciąg dalszy 
ROZDZIAŁ III 
Rozpoznanie przeciwnika 
ROZDZIAŁ IV 
Siły obronne organizmu 
ROZDZIAŁ V 
Załamanie systemu obronnego organizmu 
ROZDZIAŁ VI 
Dlaczego w Terapii Gersona nie używa się soli? 
ROZDZIAŁ VII 
Choroby cywilizacyjne 
ROZDZIAŁ VIII 
Odbudowa mechanizmów obronnych organizmu 
ROZDZIAŁ IX 
Dlaczego Terapia Gersona działa? 
CZĘŚĆ II - 
Kompletny przewodnik po Terapii Gersona w praktyce 
ROZDZIAŁ X 
Gospodarstwo domowe pacjenta 
ROZDZIAŁ XI 
Zabronione produkty spożywcze 
ROZDZIAŁ XII 
Uzdrawiający pokarm 
ROZDZIAŁ XIII 
Podstawowe zasady przygotowania potraw i soków 
ROZDZIAŁ XIV 
Wszystko na temat lewatyw 
ROZDZIAŁ XV 
Lekarstwa 
ROZDZIAŁ XVI 
Zwalczanie bólu bez użycia środków przeciwbólowych 
ROZDZIAŁ XVII 
Kryzysy ozdrowieńcze 
ROZDZIAŁ XVIII 
Program pełnej terapii 
ROZDZIAŁ XIX 
Program dla pacjentów po chemioterapii i poważnie osłabionych 
ROZDZIAŁ XX 
Terapia Gersona w leczeniu chorób innych niż nowotwory złośliwe 
ROZDZIAŁ XXI 
Ważne kwestie do zapamiętania 
ROZDZIAŁ XXII 
Bądź ostrożny: przed tobą pułapki!
ROZDZIAŁ XXIII 
Pytania i odpowiedzi 
ROZDZIAŁ XXIV 
Życie po zakończeniu Terapii Gersona
CZĘŚĆ III - 
Ważne informacje dodatkowe 
ROZDZIAŁ XXV 
Wsparcie psychologiczne dla pacjentów Gersona 
ROZDZIAŁ XXVI 
Pokonywanie napięcia i stresu 
ROZDZIAŁ XXVII 
Badania laboratoryjne wg Gersona 
ROZDZIAŁ XXVIII 
Historie wyleczonych pacjentów 
ROZDZIAŁ XXIX 
Przepisy kulinarne 
Bibliografia 
Skorowidz 

Opinie

Napisz opinię

METODA DOKTORA GERSONA

METODA DOKTORA GERSONA

METODA DOKTORA GERSONA 
- leczenie raka i innych chorób przewlekłych

Napisz opinię